Ogłoszenia 27.02.2022 – VII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia aktów pokuty i modlitwy w tej intencji jak również do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych. Tutaj przed ołtarzem zostanie wystawiona Księga Trzeźwości, na kartach której będzie można dokonać wpisu swoich postanowień abstynenckich.
 2. Dobrą okazją do tego będzie rozpoczynający się w najbliższą środę – Środę Popielcową okres Wielkiego Postu, który jest czasem rozważania cierpienia i śmierci, jakie Syn Boży Jezus Chrystus podjął za nasze grzechy i dla naszego zbawienia. Zachęcamy do gorliwszej modlitwy, podjęcia aktów pokuty, postanowień i wyrzeczeń.
 3. W Środę Popielcową Msze święte wraz z obrzędem posypania popiołem będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00 i 17.00.
 4. W tym dniu wszystkich wiernych od 18-go do 60-go roku życia obowiązuję post ścisły, tzn. post jakościowy polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i post ilościowy, czyli spożywanie pokarmów raz do syta i dwa razy dla zaspokojenia głodu.
 5. A w związku z inwazją Rosji na Ukrainę na prośbę Ojca świętego Franciszka, który zwraca się do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego o modlitwę i wsparcie materialne uchodźców, po Mszach świętych w Środę Popielcową i w niedzielę za dwa tygodnie będą zbierane do puszek dobrowolne ofiary.
 6. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek proszę aby rozważania poprowadziły dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii świętej.
 7. W każdą niedzielę W.P. zapraszamy też na Nabożeństwo Gorzkich Żali, o godz. 7.40 i po Mszy św. o godz.12.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wewnątrz kościoła.
 8. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w dzisiejszą niedzielę jako wsparcie finansowe na rzecz rachunków za gaz w kościele.
 10. Tydzień temu zachęcałem do modlitwy za poszkodowanych w wyniku silnych wiatrów jakie nawiedziły również tereny naszej parafii. Okazało się, że i nasz kościół odczuł skutki silnej wichury. Z kalenicy naszego kościoła zerwało trzy gąsiory i uszkodziło arkusz blachy. Ale dzięki strażakom PSP w Ostrołęce na czele z Panem Komendantem, którzy przybyli tutaj ze specjalistycznym sprzętem i dzięki Panu Sławomirowi Jastrzębskiemu z Drwęczy, który poprzykręcał odpadłe elementy poszycia, zabezpieczyliśmy dach przed zaciekami. Bardzo Panom dziękuję.
 11. Dziękuję też Państwu Monice i Marcinowi Sobczak z Czarnowca za trzy kropielnice do naszego kościoła. To takie brązowe skrzynki wiszące w korytarzu kościoła, dzięki którym możemy bezdotykowo nabrać w dłoń wodę święconą wchodząc czy wychodząc z kościoła.
 12. Za tydzień po Mszach świętych będziemy mogli swoimi ofiarami składanymi do puszek wesprzeć Annę i Łukasza Nowackich z Łomży w leczeniu ich chorego syna Filipa.
 13. Prośbę kieruje też do nas Wójt naszej Gminy Pan Bartosz Podolak.
 14. Na zakończenie pomódlmy się za tych co w mijającym tygodniu odeszli od nas do wieczności: śp. Wanda Jadwiga Macierakowska l. 89 z Ław i śp. Romuald Ciunowicz l.61 z Rzekunia. Wieczny odpoczynek…