Ogłoszenia – 06.02.2022 I Niedziela Wielkiego Postu

  1. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią z przed tygodnia po Mszach świętych będziemy mogli swoimi ofiarami składanymi do puszek wesprzeć Annę i Łukasza Nowackich z Łomży w leczeniu ich chorego syna Filipa.
  2. Za tydzień przypada niedziela „Ad gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach świętych będziemy zbierali do puszek dobrowolne ofiary na misje.
  3. Na polecenie Biskupa Łomżyńskiego Caritas naszej diecezji w Wielkim Poście prowadzi akcję zbierania ofiar dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie – „Jałmużna Wielkopostna – pomoc Ukrainie”. Z tej racji przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary.
  4. W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W najbliższy piątek proszę aby rozważania poprowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  5. W każdą niedzielę W.P. zapraszamy też na Nabożeństwo Gorzkich Żali, o godz. 7.40 i po Mszy św. o godz.12.00 połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wewnątrz kościoła. Bardzo proszę aby w procesji niesiono wszystkie feretrony i flagi z krzyżem na czele.
  6. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Swoje ofiary na ten cel złożyły: KŻR pw. Matki Bożej Fatimskiej z Suska Starego 200 zł; KŻR pw. Królowej Polski z Rzekunia 400 zł; KŻR pw. Matki Bożej Szkaplerznej z Rzekunia 200 zł;
  7. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii i wszystkim składającym swoje ofiary tydzień temu na tacę, jako wsparcie finansowe na rzecz rachunku za gaz w kościele.
  8. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Magdalenę Lenkiewicz z Rzekunia l.54, która w mijającym tygodniu odeszła od nas do wieczności. Wieczny odpoczynek…
  9. W najbliższy wtorek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Wszystkim niewiastom, paniom i dziewczynom już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia.