Ogłoszenia – 13.02.2022 II Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza niedziela „Ad gentes”, to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią po Mszach świętych będziemy zbierali do puszek dobrowolne ofiary na misje.
  2. W najbliższą sobotę 19 marca obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. 7.00 i 17.00.
  3. W Wielkim Poście Caritas naszej diecezji prowadzi akcję zbierania ofiar dla poszkodowanych w wojnie na Ukrainie pod hasłem: „Jałmużna Wielkopostna – pomoc Ukrainie”. Z tej racji przy wyjściu z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary.
  4.  W najbliższy piątek proszę aby rozważania podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej poprowadziła wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
  5. Zapraszamy także na Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godz. 7.40 i po Mszy św. o godz.12.00. To nabożeństwo GŻ połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wewnątrz kościoła. Bardzo proszę aby w procesji niesiono wszystkie feretrony i flagi z krzyżem na czele.
  6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w niedzielę 3 kwietnia i zakończą się we wtorek 5 kwietnia. Bardzo proszę ażebyśmy tak zaplanowali swoje życie zawodowe, rodzinne i osobiste ażeby każdego dnia uczestniczyć w tych rekolekcjach. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu spowiedzi zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek, kiedy przyjadą do nas księża z sąsiednich parafii.
  7. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii, i wszystkim składającym swoje ofiary na niedzielną tacę.
  8. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.