Ogłoszenia – 10.04.2022 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  • Zapowiedzi.
  • Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia a w nim Świętego Triduum Paschalnego. Wielki Tydzień przeznaczony jest na wspomnienie Męki Chrystusa rozpoczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.
  • Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 ostatnie w tym roku Nabożeństwo Gorzkich Żali  połączone z procesją eucharystyczną.
  • W Wielki Czwartek 14 kwietnia nie będzie już Mszy św. o godz. 7.00. Zapraszamy na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej sprawowaną w tym dniu o godz. 17.00. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej wspominamy pamiątkę ustanowienia przez Chrystusa w Wieczerniku sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. W Wielki Czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 22.00.
  • W Wielki Piątek przeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Jest to jedyny dzień w ciągu roku, kiedy nie sprawuje się Mszy św. na pamiątkę ofiary Jezusa na krzyżu. Zapraszamy na Nabożeństwo Adoracji Krzyża o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, ilościowy i jakościowy. Za udział w nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Ofiary składane podczas adoracji krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego i innych miejsc świętych w Jerozolimie.
  • W Wielki Piątek po Nabożeństwie Adoracji Krzyża zapraszamy do wzięcia udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej ulicami Rzekunia, oczywiście jeśli pogoda nam na to pozwoli. Jeśli nie, to Droga Krzyżowa odbędzie się w kościele. Trasa Drogi Krzyżowej przebiegać będzie tak, jak trasa procesji Bożego Ciała. A zatem wyjdziemy z kościoła na ulicę Kościuszki i udamy się w prawo do ronda na ul. Mazowiecką, następnie skręcimy w ulicę Miłą a następnie w ulicę Szkolną, przy szkole podstawowej skręcimy na ul. Słowackiego i w ten sposób zatoczymy koło wracając do kościoła. Bardzo proszę strażaków o zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej. W Wielki Piątek adoracja w Grobie Pańskim do godz.22.00.
  •  W Wielką Sobotę błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny. Błogosławieństwo pokarmów w Rzekuniu odbędzie się w kościele o godz. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00; i 13.00. W pozostałych miejscowościach w następującej kolejności:

1 Kapłan od godz. 9.00 Drwęcz, Daniszewo, Tobolice, Czarnowiec i Korczaki, w tych miejscach co w latach ubiegłych.

2 Kapłan od godz. 9.00 Janochy, Susk Nowy, Susk Stary, Zabiele, Ławy i Goworki również w tych miejscach co w latach ubiegłych.

Liturgię Wielkiej Soboty rozpoczniemy o godz. 19.00 poświęceniem ognia przed kościołem. Zwyczajem lat ubiegłych bardzo proszę strażaków o przygotowanie ogniska przed kościołem i dopilnowanie go, aby nie doszło do zapruszenia. Na liturgię Wielkiej Soboty bardzo proszę zabrać ze sobą świece potrzebne na liturgię odnowienia naszych przyrzeczeń chrzcielnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu pod opieką strażaków i ułanów aż do Mszy św. Rezurekcyjnej.

  • A za tydzień w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego porządek Mszy św. przedstawia się następująco: Rezurekcja z procesją wokół kościoła o godz. 6.00, następnie o godz. 10.00; 12.00 i 17.00.
  • Dziękuję ofiarodawcom składającym swoje ofiary na potrzeby kościoła i na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  • Na zakończenie pomódlmy się za zmarłych, którzy w tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Czesław Domian z Ostrołęki l.  83 i Jan Zając z Suska Nowego l. 89. Wieczny odpoczynek…