PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w ferie 2023

Dzień 1  17.02.2023           wylot z Warszawy i  PRZYLOT DO IZRAELA          

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie o godz.03:00 Wylot do Izraela o godz.06:20  . Przylot do Izraela o godz. 11:05. Przejazd do Tel Avivu, zwiedzanie najstarszej części miasta – Jaffo. Przejazd do Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2, 18.02.2023           JEROZOLIMA: G. OLIWNA – G. SYJON

Śniadanie. Następnie wyjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster – Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 3,  19.02.2023   BETLEJEM – EIN KAREM – YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem – Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie, Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy – gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem. Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

Dzień 4  20.02.2023           WADI QELT- JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN – KACAR EL JAHUD – BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) – krótki postój pod Qarantal – Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora. Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m ppm) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 5  21.02.2023           JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa – do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu).  Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dzień 6  22.02.2023           CEZAREA – HAJFA – KANA – G. TABOR

Śniadanie. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa oraz Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Następnie przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus przemienił wodę w wino: dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw szerut taxi) na górę Tabor. Przejazd do Nazaretu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7  23.02.2023           G. BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA- KAFARNAUM – NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha – miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie.

Dzień 8  24.02.2023           TEL AVIV – WARSZAWA

 Śniadanie .Wykwaterowanie .

 Transfer na lotnisko Ben Gurion. Odlot do kraju o godz.11:55 . W Warszawie lądujemy o godz.14:55

Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

ILOŚĆ DNICena za osobę grupa 48 uczestników
8 dni / 7 nocy3500 zł + 280 USD

Cena zawiera:

Przelot Warszawa- Tel Aviv- Warszawa  , bagaż rejestrowany 20 kg , suma wymiarów max 158 cm.

Bagaż podręczny np.plecak  8 kg                                                                             

Transport  autobusem na terenie Izraela (Wi- Fi)                                                                                 7  noclegów – Hotel 3*** w pok. 2, 3- os. (jedynki za dopłatą 220 USD)                                    śniadania, obiadokolacje zgodnie z programem 

Ubezpieczenie KL 60 000 Euro , NNW 15 000 PLN , Choroby Przewlekłe do kwoty 60 000 Euro , w razie zachorowania leczenie na terenie Izraela na Covid-19  do kwoty 60 000 Euro

Koszty zwiedzania wg programu – bilety wstępu

Pilot/przewodnik licencjonowany w jęz. polskim                                                                       opłaty obowiązkowej 15zł od TFG i 15 zł na TFP

Zestawy nagłaśniające                                                            

Cena nie zawiera:

transportu na i z lotniska Chopina w Warszawie
ubezpieczenia od kosztów rezygnacji  , wydatków  własnych  uczestników
napoi do obiadokolacji   ewentualnych  testów na COVID-19 , wycieczki fakultatywne np. Jerozolima nocą , Klasztor Kuszenia , ryba Piotrowa .itd.

UWAGA:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty pielgrzymki.

Paszport posiadający wizy z Libii, Libanu, Syrii muszą być wymienione na nowe, ponieważ osoby z takim paszportem mogą zostać niewpuszczone do Izraela.

Godziny wylotu mogą ulec zmianie.

Dzieciom w wieku 2-12lat przysługuje zniżka.

Cena skalkulowana jest przy grupie 48 osobowej

PŁATNOSCI I ZALICZKA

  1. Zaliczka 1000 zł od osoby płatna do dnia 30.08.2022
  2. Całość kwoty  w PLN i USD płatna do 10.01.2023