Boże Narodzenia 25.12.2022 r

  1. Dzisiejszą wieczerzą wigilijną w naszych domach i Mszą święta Pasterką rozpoczynamy uroczyste i radosne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia, czyli pamiątkę przyjścia na świat Syna Bożego w ludzkim ciele dla zbawienia wszystkich ludzi. „Dziś narodził się nam Zbawiciel, którym jest Chrystus Pan”. „ A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami” jak śpiewamy w kolędach.
  2. Pasterka odprawiona będzie o godz. 22.00 i o godz. 24.00. Zgodnie z tradycją ofiary składane na tacę podczas Pasterki w połowie przeznaczone są na tzw. Fundusz Obrony Życia.
  3. W pierwszy dzień świąt Msze święte będą sprawowane o godz. 10.00; 12.00 i 17.00.
  4. W drugi dzień świąt Msze święte będą sprawowane tak, jak w każdą niedzielę o godz. 8.00; 10.00; 12.00; i 17.00. Ofiary składane na tacę w tym dniu tradycyjnie przeznaczane są na potrzeby KUL-u i cele edukacyjne naszej diecezji.
  5. W szóstym dniu Oktawy Świąt Bożego Narodzenia czyli w piątek przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której będziemy modlili się w sposób szczególny za nasze rodziny.
  6. W ostatni dzień kończącego się roku kalendarzowego czyli w sobotę 31 grudnia 2021 zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00, podczas której odprawimy nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Będziemy dziękować Panu Bogu za miniony rok, za wszelkie dary i łaski pochodzące od Boga z Jego dobroci i miłosierdzia a jednocześnie będziemy prosić o dalsze błogosławieństwo Boże w nadchodzącym roku.
  7. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii, a w tym tygodniu dziękuję: anonimowym ofiarodawcom z Czarnowca i Wspólnocie Gloriosa Trinita. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na coniedzielną tacę.
  8. Dziękuję panu Józefowi Grabowskiemu za choinki do naszego kościoła, księdzu Tomaszowi i Gloriosie Trinita za wykonanie Stajenki Betlejemskiej a księdzu Bartłomiejowi i ministrantom za udekorowanie choinek i za wszystkie pozostałe bożonarodzeniowe dekoracje w naszym kościele.
  9. Jak wspomniałem tydzień temu w ogłoszeniach, tegoroczną kolędę chcielibyśmy rozpocząć zaraz po świętach. Od środy, tak ażeby zdążyć zakończyć ją przed feriami. W ferie ks. Bartłomiej udaje się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej a ks. Tomasz ma plany rekolekcyjne i dlatego kolędę rozpoczynamy po świętach w środowe popołudnie i najpierw udamy się do mieszkańców Tobolic.
  10. Porządek kolędy na nadchodzący tydzień:

28 grudzień – środa

godz. 15.00 Tobolice, ul. Torowa, od Czarnowca w stronę Ostrołęki ul. Goworowska strona lewa ( od p. Jerzego Napiórkowskiego), ul. Sezamkowa, ul. Rumiankowa, ul. Krucza – 1 ksiądz. Tutaj prosimy o pojazd na bieżąco księdzu podczas kolędy.

godz.15.00 Tobolice, ul. Dębowa (od Szosy Goworowskiej), ul. Brzozowa, ul. Lipowa i ul. Sosnowa – 1 ksiądz

godz.15.00 Tobolice, ul. Jaśminowa, ul. Jałowcowa,  ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Miętowa, ul. Świerkowa, ul. Olchowa – 1 ksiądz. Tutaj prosimy o pojazd na bieżąco księdzu podczas kolędy.

29 grudzień – czwartek

godz. 15.00 Tobolice, od ul. Sosnowej w Czarnowcu do Szosy Goworowskiej strona lewa  od numeru 44 do p. Wasilewskich numer 18 i ul. Jagodowa – 1 ksiądz

godz. 15.00 Tobolice, ul. Jodłowa, do p. Bałdyga – 1 ksiądz

godz. 15.00 Tobolice, od Szosy Goworowskiej strona prawa od p. Głażewskich do torów do ul. Żeromskiego w Ostrołęce i ul. Bliska – 1 ksiądz

30 grudzień – piątek

godz. 9.00 Janochy – 1 ksiądz

godz.15.00 Od Dzbenina – ul. Bezcenna i Wspaniała – 1 ksiądz

godz. 15.00 Od Dzbenina – ul. Długa, ul. Wąska, ul. Nowa, ul. Piękna, ul. Krótka, – 1 ksiądz

31 grudzień – sobota

godz. 9.00 Susk Nowy 3 księży

2 styczeń – poniedziałek

godz.  15.00 Czarnowiec – od Rzekunia do skrzyżowania z ul. Leśną  plus ul. Dzikiej Róży – 1 ksiądz

godz. 15.00 Czarnowiec – między torami w stronę Rzekunia – ul. Wierzbowa, ul. Akacjowa, ul. Jarzębinowa, ul. Leśna, ul. Cisowa, ul. Klonowa, ul. Jesionowa – 1 ksiądz

godz. 15.00  Czarnowiec – od torów do Szosy Goworowskiej, ul. Lazurowa, ul. Błękitna, ul. Złota, Czarnowiec za torami strona lewa, ul. Słoneczna, ul. Leszczynowa i ul. Polna – 1 ksiądz

Życzenia Ks. Biskupa.

Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Zdrowych, radosnych, pogodnych, przeżytych w atmosferze wzajemnej miłości świąt. I wzajemnie okazywanej sobie dobroci.