Ogłoszenia 08.01.2023

08.01.2023 rok – Święto Chrztu Pańskiego

  1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy okres Bożego Narodzenia. Od jutra w liturgii rozpocznie się tzw. okres zwykły. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd i bożonarodzeniowy wystrój kościoła aż do 2 lutego czyli do święta Ofiarowania Pańskiego.
  2. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.
  3. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 10.00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kurpie działający przy Ostrołęckim Centrum Kultury. Dzieci i muzycy śpiewem kolęd upiększą liturgię a po Mszy św. wystąpią z koncertem. Serdecznie zapraszamy. A po Mszy świętej wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć dobrowolne ofiary do puszek wspierając materialnie występy młodych artystów.
  4. Porządek kolędy na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

9  styczeń – poniedziałek

godz. 15.00 Ławy Środek, 3 księży, (od Pana Zaorskiego, ul. Darczyńców, Zaciszna, Dębowa do krzyżówek – 1 ksiądz, od Państwa Głażewskich do krzyżówek – 1 ksiądz, od świetlicy, ul. Rodzinna, Miła, Wspólna do krzyżówek – 1 ksiądz

10 stycznia – wtorek

godz. 15.00 Ławy Wieś – 2 księży (pierwszy z księży rozpocznie od początku miejscowości a drugi od końca miejscowości i tak do zejścia się księży na kolędzie)

godz. 15.00 Ławy Kolonia – od Państwa Załęskich do drogi – 1 ksiądz

11 stycznia – środa

godz.15.00 Ławy Kolonia – od Państwa Smolińskich – 1 ksiądz

            godz. 15.00 Susk Stary Kolonia – 2 księży (pierwszy z księży rozpocznie tradycyjnie od początku, od Państwa Gumkowskich, a drugi z księży od końca od Państwa Mierzejewskich, kolędować będą do zejścia się podczas kolędy )

12 stycznia – czwartek

            godz. 15.00 Susk Stary Wieś – 2 księży ( pierwszy rozpocznie kolędę za torami od Państwa Brodzik a drugi od końca  za Zielonym Zakątkiem od Państwa Czartoryskich )

            godz.15.00 Bloki 45 i 45A przy ulicy Mazowieckiej – 1 ksiądz

13 stycznia – piątek

            godz. 15.00 Ul. Kolonie – 3 księży. ( Pierwszy z księży rozpocznie od tzw. Ławy Kolonie od Pani Nadrowskiej, również domy po przeciwnej stronie drogi. Drugi z księży rozpocznie od Suska Nowego w kierunku Rzekunia od Państwa Mieczkowskich. Trzeci z księży rozpocznie od ul. Kawaleryjskiej, ul. Wiolinowa, Leśna, Pokoleniowa i dalej w stronę Rzekunia).

14 stycznia – sobota

            godz. 13.00 Zabiele – 3 księży (Dwaj księża rozpoczną tradycyjnie lewą i prawą stronę od Suska Starego. Trzeci z księży rozpocznie od końca, od Państwa Młodzianowskich do Kruczków a następnie wejdzie w uliczkę. Kolędować będą do zejścia się na kolędzie.)

16 stycznia – poniedziałek

            godz. 15.00 ul. Mazowiecka prawa strona idąc do kościoła – 1 ksiądz

            godz. 15.00 ul. Mazowiecka lewa strona idąc do kościoła – 1 ksiądz

            godz. 15.00 ul. Kopernika i ul. Ostrowska (prawa strona, numery nieparzyste).

Plan kolędy znajduje się w gablocie w kościele i przed kościołem a także na stronie internetowej naszej parafii.