05.03.2023 r. – II Niedziela Wielkiego Postu

 1. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszki dobrowolne ofiary, jako nasze materialne wsparcie Ks. Daniela i jego pracy duszpasterskiej parafii Bauta na Ukrainie niedaleko Odessy. Dziękujemy Ks. Danielowi za wygłoszoną do nas homilię i ukazanie sytuacji wiernych na Ukrainie i życzymy Księdzu dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa w pracy duszpasterskiej.
 2.  Jednocześnie informujemy, że przy wyjściu z kościoła obok krzyża stoi skarbona, do której możemy wkładać przez cały Wielki Post swoje ofiary, jako „wielkopostną jałmużnę” również na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Akcję prowadzi Caritas Łomżyńska.
 3. Natomiast za tydzień po Mszach świętych wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszek dobrowolne ofiary na potrzeby misji, z racji dzisiejszej niedzieli „Ad gentes” – czyli dnia modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej o godz. 17.00. Dziękuję wspólnotom Odnowy w Duchu Świętym Stół Pański i wspólnocie Gloriosa Trinita za rozważania i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w minione piątki tegorocznego Wielkiego Postu. W najbliższy piątek proszę, aby rozważania poprowadziły małżeństwa z Domowego Kościoła.
 5. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy również na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Pierwsze nabożeństwo sprawowane jest o godz. 7.40 (zamiast Godzinek). Natomiast drugie sprawowane jest po Mszy św. o godz.12.00. To nabożeństwo połączone jest z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wewnątrz kościoła. Bardzo proszę, aby w procesji niesiono możliwie wszystkie feretrony i flagi z krzyżem na czele. Serdecznie zapraszamy.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu, czyli 26 marca a zakończą się we wtorek 28 marca. Bardzo proszę tak zaplanować swoje życie zawodowe, rodzinne i osobiste, ażeby każdego dnia uczestniczyć w tych rekolekcjach. Zachęcamy do sakramentu spowiedzi, zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek, kiedy przyjadą do nas księża z sąsiednich parafii.
 7. W najbliższą środę 8 marca przypada Dzień Kobiet. Wszystkim dziewczynom, kobietom, niewiastom, paniom już dzisiaj wyrażamy swoją wdzięczność, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitwie.
 8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom indywidualnym a także wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.
 9. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Stanisławę Młodzianowską l. 95 z Zabiela, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim dziękuję za przybycie na niedzielną Mszę świętą i za wspólną modlitwę. Boże błogosławieństwo niech nas umocni na naszej wielkopostnej drodze. Z Panem Bogiem!