Ogłoszenia -12.03.2023 r. – III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Zapowiedzi: Sebastian Chrostek, kawaler par. tutejszej i Patrycja Monika Idzkiewicz, panna par. pw. św. Rodziny w Wyszkowie zapowiedź pierwsza. Cezary Dobkowski, kawaler i Paulina Czaplicka, panna, oboje z par.  tutejszej zapowiedź pierwsza.
 2. W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią wychodząc z kościoła będziemy mogli złożyć do puszki dobrowolne ofiary na potrzeby misji.
 3.  Jednocześnie informujemy, że przy wyjściu z kościoła obok krzyża stoi skarbona, do której możemy wkładać przez cały Wielki Post swoje ofiary, jako „wielkopostną jałmużnę”  na rzecz ofiar wojny na Ukrainie. Akcję prowadzi Caritas Łomżyńska.
 4. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy świętej o godz. 17.00. Dziękuję wspólnotom wspólnocie Domowy Kościół za rozważania i poprowadzenie Drogi Krzyżowej w miniony piątek. W najbliższy piątek proszę, aby rozważania poprowadziły dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej.
 5. W każdą niedzielę W.P. zapraszamy też na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Pierwsze nabożeństwo jest sprawowane  o godz. 7.40. Natomiast drugie sprawowane jest po Mszy św. o godz.12.00 i to nabożeństwo jest połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i procesją wewnątrz kościoła. Bardzo proszę, aby w procesji niesiono możliwie wszystkie feretrony i flagi z krzyżem na czele. Serdecznie zapraszamy.
 6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę WP czyli 26 marca a zakończą się we wtorek 28 marca. Bardzo proszę, byśmy tak zaplanowali swoje życie zawodowe, rodzinne i osobiste, ażeby każdego dnia uczestniczyć w tych rekolekcjach. Zachęcamy do przystąpienia do sakramentu spowiedzi zwłaszcza w poniedziałek i we wtorek, kiedy przyjadą do nas księża z sąsiednich parafii.
 7. W każdą środę i w każdy piątek a także w każdą I-ą sobotę miesiąca w naszym kościele trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Pan Jezus w monstrancji wystawiony jest na głównym ołtarzu do publicznej adoracji. W te dni zapraszamy wszystkich do wstąpienia choćby na chwilę do kościoła na osobistą modlitwę i chwilę adoracji. Można też zapisać się na konkretny czas w ciągu dnia. Jeśli nie na godzinę adoracji, to choćby na pół godziny przebywania przed Najświętszym Sakramentem. Pod chórem na ławkach znajdują się przygotowane kartki z listą osób adorujących i tam można się dopisać na odpowiadający Państwu czas. Serdecznie zapraszamy do cichej i osobistej modlitwy i adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Można też adorację uczynić jako wielkopostne postanowienie. Z pewnością takie postanowienie modlitewne przyniesie wiele duchowych owoców, czego adorującym z całego serca życzę.
 8. Organizowana jest pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii, m.in. Fatima i Santiago de Copostela w dniach od9 do 15 lipca. Zapisu można dokonać u ks. Piotra Ogrodowicza wikariusza parafii na Stacji.
 9. Dziękuję ofiarodawcom, składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę.
 10. Jak co roku prosimy o ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 11. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Eugeniusza Zygmunta Kamińskiego l. 90 z Rzekunia, który w tym tygodniu odszedł do wieczności. W jego intencji: Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim dziękuję za przybycie na Mszę świętą i za wspólną modlitwę. Boże błogosławieństwo niech nas umocni na naszej wielkopostnej drodze. Z Panem Bogiem!