09.04.2023 – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Okres Wielkiego Postu miał nas wszystkich przygotować do uroczystego i radosnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Dziękuję tym wszystkim, którzy podjęli trud wielkopostnej pracy nad sobą, poprzez wielkopostne postanowienia, umartwienia i wyrzeczenia, poprzez podjętą pokutę, modlitwę i refleksję nad swoim życiem. Dziękuję za uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych, przystąpienie do spowiedzi wielkopostnej. Dziękuję za uczestnictwo w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, za czynny udział w procesjach eucharystycznych w naszym kościele. Wierzę głęboko, że ten trud przyniesie Wam wszystkim błogosławione, zbawienne owoce i napełni wasze serca wielką radością zmartwychwstałego Pana.
 2. Życzenia ks. Biskupa.
 3. Dzisiaj Msze święte będą odprawiane o godz. 10.00; 12.00 i 17.00.
 4. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby KUL-u i cele edukacyjne naszej diecezji. Msze święte będą sprawowane w/g porządku niedzielnego a zatem o godz. 8.00; 10.00; 12.00; 17.00.
 5. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, którą będziemy przeżywać za tydzień. Zachęcamy do codziennego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego.
 6. W najbliższy piątek z racji Oktawy Świąt Wielkanocnych nie obowiązuje nas post.
 7. W niedzielę Miłosierdzia Bożego tradycyjnie po Mszach świętych będziemy zbierali dobrowolne ofiary na Caritas, z racji rozpoczynającego się tygodnia miłosierdzia.
 8. Wszystkie małżeństwa i narzeczonych zapraszamy na rekolekcje dla małżonków, które odbędą się w naszej parafii w dniach od 20 do 22 kwietnia(czwartek, piątek i sobota). Rekolekcje rozpoczynać się będą Mszą świętą o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. Pragnę podziękować wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie świątyni na Święta Wielkanocne. Dziękuję Księdzu Bartłomiejowi i osobom pomagającym za przygotowanie w tym roku Grobu Pańskiego a także za dekoracje ołtarzy w naszej świątyni. Dziękuję również ks. Tomaszowi i osobom pomagającym za przygotowanie w tym roku Ciemnicy. Dziękuję ministrantom, dziękuję osobom śpiewającym na chórze naszego kościoła wraz z panem Karolem, naszym organistą, którzy upiększali swoim śpiewem liturgię Triduum Paschalnego, dziękuję panu Ryszardowi, naszemu Kościelnemu. Dziękuję Strażakom z Rzekunia i Zabiela a także Ułanom za całonocne czuwanie przy Grobie Pańskim i asystę podczas procesji rezurekcyjnej a strażakom również za zabezpieczenie trasy Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek.
 10. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom składającym ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – dziękuję Kołom Żywego Różańca, wspólnotom a także indywidualnym ofiarodawcom. Dziękuję tym, którzy i w tym tygodniu dołączyli do grona ofiarodawców. Dziękuję także Panom Adamowi Niedźwieckiemu z Rzekunia i Czesławowi Żebrowskiemu z Czarnowca za wędliny na rekolekcyjny i świąteczny stół dla księży.
 11. Dziękuję za pomoc w przygotowaniu do wywozu kontenerów z odpadami z cmentarza. Panom: Przemysławowi Jastrzębskiemu, Zbigniewowi Małkowskiemu, Stanisławowi Krak, Michałowi Mierzejewskiemu. Za tydzień chciałbym więcej na temat śmieci z cmentarza powiedzieć, bo wykonaliśmy żółtego i zielonego koloru wielkie kosze na szkło i plastiki, a także zakupiliśmy na parafię dwa wielkie kontenery, tzw. kp-18, ażeby zmniejszyć bardzo wysokie koszty usuwania śmieci z cmentarza. Przy okazji dziękuję panu Rafałowi Morawskiemu z Zabiela, który pospawał nam te wielkie kosze na szkło i plastiki.
 12. Pomódlmy się za zmarłego śp. Józefę Łada z Gowork, która w tym tygodniu odeszła od nas do wieczności, a której pogrzeb odbędzie się we wtorek. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…
 13. Dziękuję wszystkim za przybycie na Mszę świętą i wspólną modlitwę. Niech Zmartwychwstały Chrystus, który niesie odrodzenie duchowe, umocni nas w świętości, napełni nasze serca nadzieją i miłością, niech utwierdza naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią, niech da nam wszystkim siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Z Panem Bogiem!