30.04.2023 rok – IV Niedziela Wielkanocna

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Kacper Szymon Rybicki, kawaler z parafii Rzekuń i Klaudia Maria Pieńkos, panna z parafii w Adamowiźnie. Zapowiedź II. Jarosław Namiotko i Elżbieta Radziwon, oboje stanu wolnego i oboje z parafii Rzekuń. Zapowiedź II. Tomasz Spiżarny i Danuta Załęska obje z naszej parafii zapowiedź I.
  2. Jutro rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy do kościoła na Nabożeństwo Majowe codziennie po Mszy świętej o godz. 17.00 a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.00. Zachęcam też do codziennego odmawiania Litanii do Matki Bożej w swoich domach z całą rodziną, z dziećmi, ze współmałżonkiem bądź też indywidualnie. Niech nie zabraknie tej wyjątkowej modlitwy do Matki Bożej w naszym życiu osobistym, małżeńskim i rodzinnym. Każdego dnia prośmy Maryję o jej wstawiennictwo i opiekę nad nami. Zadbajmy też o kapliczki przydrożne w naszej okolicy czy na naszych posesjach. A tam, gdzie jest zwyczaj gromadzenia się i wspólnego odmawiania litanii przy kapliczkach zachęcam i bardzo proszę, abyśmy podtrzymywali ten bardzo piękny zwyczaj uświęcony wieloletnią tradycją.
  3. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. W pierwszy Czwartek modlimy się o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne, w Pierwszy Piątek wynagradzamy swoją modlitwą i pokutą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszych bliskich i całego świata, zaś w Pierwszą Sobotę miesiąca wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. W Pierwszy Piątek Kancelaria Parafialne nie będzie czynna popołudniu, ponieważ od godz. 16.00 wszyscy księża posługiwać będą w konfesjonale. W Pierwszą Sobotę miesiąca zapraszam wszystkie KŻR na wspólną Mszę św. o godz. 7.30 i modlitwę różańcową przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Główną intencją na maj to modlitwa za rolników o jak największe tegoroczne plony, aby nam wszystkim nie zabrakło chleba powszedniego.
  4. We wtorek 2 maja w Zabielu o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie pól. Bardzo dziękuję Pani Sołtys Zabiela Jolancie Mierzejewskiej za zorganizowanie uroczystości. Gromadzimy się przy dużym krzyżu i stamtąd idziemy do remizy na Mszę św. O poświęceniach pól w następnych miejscowości będziemy informować na bieżąco.
  5. Jutro 1 maja wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00 i popołudniu o 17.00.
  6. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte będą sprawowane wg porządku niedzielnego: 8.00; 10.00; 12.00; 17.00. Msza o godz. 10.00 będzie uroczystą Mszą św. z udziałem strażaków,  sprawowaną w intencji naszej ojczyzny i w intencji naszych strażaków, których serdecznie zapraszam, również z racji ich święta, święta św. Floriana patrona strażaków, którego liturgiczne wspomnienie przypada na 4 maja. Naszych Druhów strażaków również ogarniamy naszą szczerą modlitwą.
  7. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy na III Pieszą Pielgrzymkę do Suchcic, która odbędzie się 13 maja. Organizatorem jest Męska Grupa Różańcowa „Nazaret”. Wyjście o godz. 13.00 z przed kościoła w Rzekuniu. Ze szczegółami możemy zapoznać się na plakacie znajdującym się w gablocie. Serdecznie zapraszamy! Czas na modlitwę, zadumę, refleksję.
  8. Bardzo dziękuję państwu Kazimierzowi i Wiesławie Andrzejczyk za ofiarowanie 4 ławeczek na skwer przed kościołem, z których mogą korzystać osoby pozostające na zewnątrz podczas Mszy św.
  9. Za dwa tygodnie będziemy przeżywali Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dzieci naszej parafii. Uroczystość odbędzie się o godz. 10.00 i potrwa dłużej niż niedzielna Msza św. Dlatego (po pierwsze) bardzo proszę, tych wszystkich Państwa, dla których Msza św. o godz. 10.00 jest ich niedzielną Mszą św, na którą przychodzą i w której uczestniczą w każdą niedzielę, aby ta Msza o godz. 10.00 była tym wyjątkowym razem dla rodzin dzieci Pierwszokomunijnych i dla przybyłych do nas na tę uroczystość gości. Wybierzmy tym razem inną Mszę. A po drugie Msza św. o godz. 12.00 zostaje przesunięta na godz. 13.00. Proszę o tym pamiętać. Za dwa tygodnie Msza św. o godz. 10.00 dla dzieci Pierwszokomunijnych i ich rodzin i przybyłych gości, a Msza św. o godz. 12.00 zostaje przesunięta na godz. 13.00. Przypomnę o tym jeszcze za tydzień.
  10. Na zakończenie pomódlmy się za śp. Irenę Dobkowską l. 71 z Janoch, która w tym tygodniu odeszła do wieczności. W jej intencji: Wieczny odpoczynek…