21.05.2023 – VII Niedziela Wielkanocna – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Damian Stolarczyk, kawaler parafii Baranowo i Paulina Ciurkowska, panna parafii Rzekuń, zapowiedź I. Kamil Lubak, kawaler parafii Rzekuń i Kamila Owczarek, panna parafii Trójcy Przenajświętszej w Pabianicach, zapowiedź I.
  2.  W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy tegoroczny okres wielkanocny. W związku z tym, dla naszego dobra duchowego, przypominamy o obowiązku spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, jeśli ktoś jeszcze tego przykazania kościelnego nie wypełnił.
  3. Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 10.00 poświęcimy ziemię, jaką mieszkańcy Korczak przynieśli ze sobą do poświęcenia i modlimy się razem z nimi o jak największe plony i obfitość Bożego błogosławieństwa w ich rodzinach i domostwach.
  4. Poświęcenie pól: sobota 27 maja godz. 10.00 w Janochach, sobota 27 maja godz. 18.00 w Daniszewie. Serdecznie zapraszamy.
  5. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom składającym swoje ofiary na potrzeby kościoła. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim składającym swoje ofiary na niedzielną tacę.
  6. W najbliższy piątek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji pamiętajmy o naszych kochanych matkach, mamusiach. Niech Najświętsza Maryja Panna wzór macierzyńskiego serca nieustannie wyprasza naszym mamom zdrowie, siły, radość i wszelkie potrzebne łaski a wdzięczność i miłość dzieci niech radują ich serca. A tym naszym mamom, które już odeszły od nas do wieczności niech miłosierny Bóg da szczęście i życie wieczne w swoim Królestwie.