01.11.2023 – Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. W dzisiejszą Uroczystość Msze św. są sprawowane wg porządku niedzielnego a zatem o godz. 8.00; 10.00; 12.00; i  17.00.
 2. Po Mszy św. o godz.12.00 udamy się na cmentarz i tam odbędzie się procesja z pięcioma stacjami. Pomiędzy stacjami będziemy odmawiali różaniec za zmarłych. Zachęcam do wzięcia udziału w procesji. Poświęcenie grobów i pomników odbędzie się po procesji a o poświęcenie proszę zwracać się do księży wikariuszy.
 3. Jutro,  w Dzień Zaduszny Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00; 10.00; 12.00 i wieczorem o godz. 18.00 dla osób pracujących. Po Mszy o godz. 18.00 udamy się na cmentarz i tam odprawimy procesję i odmówimy różaniec za zmarłych. Tradycyjnie bardzo proszę druhów strażaków o zabezpieczenie trasy procesji i oświetlenie drogi procesji w Dzień Zaduszny.
 4. Rozpoczynamy Oktawę dzisiejszej Uroczystości. W intencji wszystkich zmarłych z wypominek jednorazowych, każdego dnia w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, zostanie odprawiona Msza święta. I tak dzisiaj o godz.12.00, jutro o godz. 18.00, w najbliższą niedzielę o godz. 12.00 i w pozostałe dni oktawy o godz. 17.00.
 5. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych, modlitwą w intencji Ojca świętego i wyznaniem wiary. W związku z tym zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, żebyśmy mogli też przyjąć Komunię świętą i ofiarować ją w intencji zmarłych zyskując tym samym każdego dnia odpusty.
 6. Tzw. „podzwonne” proszę zamawiać u Pana Ryszarda naszego kościelnego. Niech również nasze dzwony parafialne dobijają się do bram nieba w intencji naszych bliskich zmarłych. Dzwony będą biły:  dzisiaj po procesji a jutro przez cały dzień. Z każdą intencją, aby dzwony biły w intencji naszych bliskich zmarłych proszę zwracać się do pana kościelnego, składając przy tym godziwą ofiarę. To taka nasza tradycja, a jednocześnie to też wyraz wdzięczności z naszej strony panu kościelnemu za jego posługę.
 7. W ostatnią niedzielę poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół, które w tym roku nasz organista, Pan Karol roznosić będzie do naszych domów. Roznoszenie opłatków na wigilijny stół, to część naszej pięknej polskiej bożonarodzeniowej tradycji. To też możliwość z naszej strony podziękowania poprzez złożoną przy tej okazji ofiarę, panu organiście za jego dotychczasową pracę. Pan Karol rozpocznie roznosić opłatki w najbliższą sobotę, 4 listopada od Tobolic. W sobotę Tobolice od godz. 9.00, od strony Ostrołęki – od pana Sołtysa. A w niedzielę od godz. 14.00 Ostrołęka, ul. Jedności i Patriotów. Rozpiska roznoszenia opłatków jest wywieszona w gablotach w kościele i przed kościołem. Jeśli kogoś z Państwa nie będzie w domu w wyznaczonym terminie, może o opłatki poprosić po Mszy świętej w zakrystii. Pan Karol będzie czekał. Bardzo proszę też poinformować swoich sąsiadów o roznoszeniu opłatków i zadbać o pieski, o swoich czworonożnych pupilów i strażników naszych domów i posesji, ażeby Pan Karol też czuł się bezpiecznie i cało i zdrowo wrócił do swojego domu, do żony i dzieci.
 8. Bardzo Państwa proszę o segregowanie śmieci, szczególnie proszę nie wyrzucać do kompostowników zniczy i plastikowych wkładów. Tam jest miejsce wyłącznie na odpady BIO. Proszę ziemię czy trawę wyrzucić z reklamówki. Plastikowe wieńce i kwiaty proszę wrzucać do kosza z plastikiem. A do kosza na szkło proszę wrzucać znicze ale oddzielając z nich plastikowe podstawki i wieczka i wyjmując z nich plastikowe wkłady.
 9. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Zachęcam do spowiedzi i Komunii świętej wynagradzającej. W I Sobotę KŻR zapraszam na Mszę świętą o godz. 7.30 i Różaniec. Główna intencja to modlitwa za zmarłych.
 10. Wśród nas jest obecny nasz kleryk Jacek Milewski. Ksiądz Jacek przywiózł ze sobą kalendarze ścienne na przyszły rok, rok 2024, kalendarze seminaryjne, które poprzez fotografie ukazują codzienne życie kleryków w seminarium. Zachęcam do zakupu tych kalendarzy, tym bardziej, że ilość ich jest ograniczona. Składając przy tym dobrowolną ofiarę wspieramy nasze Łomżyńskie Seminarium Duchowne, kształcące przyszłych księży. Ksiądz Jacek stanie przy wyjściu z kościoła i tam będzie na Państwa czekał.
 11. Wszystkim dziękuję za przybycie i wspólną modlitwę i życzę zadumy i refleksji nad naszym życiem i życiem naszych bliskich zmarłych, kiedy staniemy nad ich grobami.