05.11.2023 – 31 Niedziela Zwykła A

  1. Na samym początku chciałbym bardzo podziękować tym wszystkich, którzy 1 i 2 listopada uczestniczyli w kościele w nabożeństwach, modląc się za zmarłych. Dziękuję wszystkim, którzy w pełni uczestniczyli we Mszach świętych, czyli skorzystali z sakramentu spowiedzi i zyskali odpusty zupełne dla zmarłych przyjmując Komunię świętą, nawiedzając kościoły i cmentarze i modląc się za zmarłych i w intencjach, w których modli się Ojciec święty. Dziękuję za uczestnictwo w procesjach na cmentarzu. Dziękuję naszym druhom strażakom, którzy zabezpieczali trasę procesji a drugiego dnia świąt też oświetlali trasę procesji. Dziękuję bardzo.
  2. Dzisiaj Mszę św. za zmarłych z Wypominek Jednorazowych zgodnie z zapowiedzią, odprawimy będzie o godz. 12.00. Chcę poinformować Państwa, że wszystkie te karteczki, na których napisali Państwo imiona i nazwiska swoich bliskich zmarłych, wszystkie te karteczki zostały podzielone na 8 części czyli na OKTAWĘ, i każda z tych części zostaje odczytana w kolejnym dniu Oktawy. Stąd nazwa tych wypominek JEDNORAZOWE.
  3. Wypominki Roczne rozpoczniemy czytać od Pierwszej Niedzieli Adwentu, czyli od 3 grudnia, kiedy to rozpoczniemy nowy rok liturgiczny. Rok liturgiczny rozpoczyna się w pierwszą niedzielę Adwentu a kończy się w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  4. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych od 1 do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych. W związku z tym zachęcam do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej, żebyśmy mogli też przyjąć Komunię świętą i ofiarować ją w intencji zmarłych zyskując tym samym każdego dnia odpusty.
  5. W najbliższą sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w szczególny sposób będziemy modlić się za naszą Ojczyznę. Msze święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, czyli o godz. 8.00, 10.00; 12.00 i 17.00.
  6. Za tydzień w najbliższą niedzielę, będziemy mogli złożyć do puszek po Mszach świętych, dobrowolne ofiary na Kościół w Potrzebie.
  7. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom składającym swoje ofiary na rzecz naszej parafii.
  8. A także dziękuję ofiarodawcom, którzy złożyli swoje ofiary na potrzeby WSD w Łomży
  9.  Bardzo Państwa proszę o segregowanie śmieci, szczególnie proszę nie wyrzucać do kompostowników zniczy i plastikowych wkładów, natomiast do zielonych koszy proszę wrzucać wyłącznie szklane znicze oddzielając plastikowe wieczka i podstawki a także wyjmując z nich wypalone wkłady. Dziękuję też za dotychczasową segregację.