19.11.2023 – 33 Niedziela Zwykła A

  1. Dzisiaj przeżywamy 33 Niedzielę w tzw. Zwykłym okresie liturgicznym. Za tydzień będziemy obchodzili Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jak klamra zamyka, kończy Rok Kościelny. A za dwa tygodnie Pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny.
  2. Za dwa tygodnie, czyli od 3 grudnia, od I Niedzieli Adwentu rozpoczniemy czytać nowe Wypominki Roczne.
  3. Są już do nabycia świece na Wigilijny Stół. Cena jednej świecy wynosi 20 zł. Wychodząc ze świątyni będziemy mogli te świece nabyć u Pana Ryszarda.
  4. W najbliższy czwartek po Mszy świętej o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z lektorami.
  5. Diakonia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Bezalkoholowy Bal Sylwestrowy. Organizatorzy zapewniają o miłej, rodzinnej i wesołej atmosferze. Więcej szczegółowych informacji znajdziemy na plakatach znajdujących się w gablotach.
  6. Organizujemy wyjazd do Łodzi na spotkanie kaznodziejsko-uwielbieniowe prowadzone przez ojca Adama Szostaka i zespół „Owca”. Wyjazd w piątek 24 listopada. Więcej informacji u ks. Tomasza.
  7. Ogłoszenie Policji.
  8. Dziękuję wszystkim ofiarodawcom i wszystkim Państwu składającym swoje ofiary na tacę w każdą niedzielę
  9. Plan roznoszenia opłatków na wigilijny stół przedstawia się następująco:

19.11. Niedziela: od 14.00 Drwęcz

20.11. Poniedziałek: od 18.00. Rzekuń, ul. Sportowa, ks. Skłodowskiego, Baśniowa, Radosna, Piękna, Mała

21.11. Wtorek: od 18.00 Rzekuń ul. Słowackiego, Mickiewicza, Armii Krajowej, Nowa, Spokojna

22.11. Środa: od 18.00 Rzekuń, ul. Szkolna

23.11. Czwartek: od 9.00 Daniszewo

24.11. Piątek: od 9.00 Janochy i Korczaki

25.11. Sobota: od 9.00. Ostrołęka, ul. Kolejowa

Pan Karol dziękuje za bardzo miłe przyjmowanie go w swoich domach i za złożone ofiary. Jednocześnie informuje, że jeśli komuś z Państwa nie odpowiada zaproponowany termin i nie będzie Państwa w domach z różnych powodów, to o opłatki można poprosić po Mszy świętej w zakrystii. Pan Karol będzie na Państwa czekał.

Bardzo Państwa proszę o segregowanie śmieci, szczególnie proszę nie wyrzucać do kompostowników zniczy i plastikowych wkładów, reklamówek, sztucznych kwiatów. Do kompostowników proszę wrzucać żywe ale już zmarzłe czy zwiędłe kwiaty. Przy czym proszę zdjąć z nich plastikową doniczkę i albo wrzucić ją do żółtego kosza na plastik. A najlepiej położyć obok kosza. Taka doniczka pójdzie jeszcze do ponownego użycia. Dziękuję też za dotychczasową segregację.

Na zakończenie pomódlmy się za śp. Waldemara Gocłowskiego lat. 55, z ul. Nowej, którego w tym tygodniu pożegnaliśmy, który z naszej rodziny parafialnej odszedł do wieczności. W jego intencji: wieczny odpoczynek…