24.03.2024 Niedziela Palmowa

1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia a w nim obchody Świętego Triduum Paschalnego. W Wielkim Tygodniu rozważamy Mękę Chrystusa, rozpoczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy.

17.03.2024 V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj tradycyjnie w V Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, które potrwają do wtorku włącznie. Bardzo serdecznie witam rekolekcjonistę ks. Kanonika Kazimierza Ostrowskiego Dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej, wykładowcę seminaryjnego i dziękuję księdzu kanonikowi za pozytywną odpowiedź na moje zaproszenie do poprowadzenia tegorocznych rekolekcji w naszej parafii.

10.03.2024 IV Niedziela Wielkiego Postu

1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po Mszy świętej o godz. 17.00. W najbliższy piątek proszę aby rozważania przygotowało i Drogę Krzyżową poprowadziło Podwórkowe Koło Różańcowe Dzieci.

2. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy też na Nabożeństwo Gorzkich Żali. Pierwsze o 7.40 zamiast Godzinek i drugie po Mszy świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

03.03.2024 III Ndz Wielkiego Postu B

1. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej, po Mszy świętej o godz. 17.00. W najbliższy piątek proszę aby rozważania poprowadził Kościół Domowy.

25.02.2024 II Niedziela Wielkiego Postu B

1. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Grodzki kawaler i Kamila Krupka panna oboje z parafii Rzekuń, zapowiedź druga. Kto z Państwa wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszę o tych przeszkodach poinformować księży w kancelarii parafialnej.
  2. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca.

18.02.2024 I Niedziela Wielkiego Postu B

1. Następujące osoby mają zamiar zawrzeć sakramentalny związek małżeński: Tomasz Grodzki kawaler i Kamila Krupka panna oboje z parafii Rzekuń, zapowiedź pierwsza. Kto z Państwa wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, proszę o tych przeszkodach poinformować księży w kancelarii parafialnej
  2. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do podjęcia aktów pokuty i modlitwy w intencji trzeźwości.

11.02.2024 VI Niedziela zw B

1. W dzisiejszą niedzielę 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W swoich modlitwach pamiętajmy o chorych, cierpiących, osamotnionych i przebywających w szpitalach a także o pracownikach służby zdrowia, naszych lekarzach i pielęgniarkach, o wszystkich, którzy spieszą z pomocą ludziom chorym. Na zakończenie każdej Mszy świętej udzielamy sakramentu namaszczenia czyli sakramentu umocnienia w znoszeniu, przeżywaniu choroby i cierpienia.

04.02.2024 V Niedziela zw B

1. W najbliższą niedzielę 11 lutego będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorego. W tym dniu pamiętajmy o chorych, cierpiących, osamotnionych i przebywających w szpitalach a także o pracownikach służby zdrowia, naszych lekarzach i pielęgniarkach, o wszystkich, którzy spieszą z pomocą ludziom chorym. Na zakończenie każdej Mszy świętej, po Komunii świętej, kapłani będą udzielać sakramentu namaszczenia czyli sakramentu umocnienia w znoszeniu, przeżywaniu choroby i cierpienia.

28.01.2024 IV Niedziela zw B

1. Na samym początku chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przeżywanie uroczystości odpustowej w naszej parafii z racji Święta Nawrócenia Św. Pawła Apostoła a zwłaszcza wszystkim uczestnikom procesji odpustowej.